Fedezze fel a prágai vár szépségét

A prágai vár áttekintése 

A prágai várat jelentős felújításokon kellett átesnie, mivel maga az építmény nagyon régi. Sobéslavy herceg a 12. században végezte el a kezdeti projektetth , majd az 1541-es tűzvész után további helyreállítási munkálatokat végeztek. A harmadik helyreállításra Mária Terézia császárnő uralkodása alatt került sor, a fellegvár pedig Masaryk elnök parancsára 1920-ban esett át a végső felújításon.

Prágai várat
A prágai vár a világ legnagyobb ókori vára

Az őrségváltásra óránként kerül sor. A legjobb időpont azonban a déli órákban van, amikor zászlócserére kerül sor, és a Plecnik-terem ablakaiból egy zenekar fanfárokat játszik. 

A látogatók gyakran csodálkoznak a bal oldalon található Plecnik-lépcső minimalizmusa és a jobb oldalon található aranyszínű barokk lépcsőkorlát közötti kontraszton, amint átlépnek a kastély főbejáratán. 

A megkülönböztetett udvarok 

Miután áthaladtunk a bejáraton, amelynek két oldalán Ferdinand Platzer titánok csatája szobrainak másolatai állnak, közvetlenül az első udvarra jutunk. Bár itt semmi különösebb különlegesség nem látható, mégis megtalálod a pompás Mátyás-kaput, Csehország legrégebbi barokk emlékművét, amely a második udvarba vezet. 

Hogyan hozhatja ki a legjobbat a prágai várlátogatásból

Ennek a második udvarnak a közepén egy barokk szökőkút és egy kút található, amely a 17. századból származikth egy gyönyörű vaskapuval. Ez ad otthont a Szent Kereszt kápolnának, amely a Szent Vitus-székesegyház korábbi sekrestyéjében található, amely jelenleg egy ajándékboltnak ad otthont. Itt található továbbá a Rudolph Galéria és a Spanyol terem is, mindkettőt állami fogadásokra foglalják le. 

A második udvar reneszánsz istállójában található a Prágai Vár Képtára is. A Habsburgok 1650-ben indult gyűjteményének egy részét mutatja be, Tiziano, Tintoretto és Rubens műveit állítva ki. 

Egy fenséges katedrális egy kastélyban

Amint elhagyja a második udvart, a gótikus Szent Vitus-székesegyház homlokzata fogadja, amelynek első kövét 1344-ben maga IV. Károly császár tette le. 

Ha még van egy kis szabadideje, és nem küzd klausztrofóbiával, ne hagyja ki a lehetőséget, hogy megmássza a 96 méter magas Nagy Déli Tornyot. Amint felér a csúcsra, a festői kilátás lesz a jutalmad az erőfeszítéseidért.

A székesegyházban nagy kincsek várják a látogatókat, köztük a cseh királyok koronaékszerei, a Szent Vencel-kápolna, a mauzóleum és a királyi oratórium, Nepomuki Szent János sírja és Szent Vitus sírja. 

A kastély harmadik udvarát azonnal felismerhetjük a gránitmonolit miatt, amelyet az első világháború áldozatainak emlékére készítettek. Itt található a Szent György-szobor bronzszobrának másolata is. Itt láthatod a régi királyi palotát is, amely 1135-ből származik, valamint a Vladislav-csarnokot, amely a Cseh Köztársaság összes elnökének eskütételének helyszínéül szolgál. 

Ugyanabból a kategóriából: